Peyzaj - Uygulama

Bahçe, Çeşitli Çim Türleri, Yer Örtücü Bitkiler, Çiçekler, Çalılar, Ağaççıklar, Yaprak Döken Veya Dökmeyen Ağaçlar, Süs Bitkileri, Meyve Ağaçları Veya Doğal Bitki Örtüsüyle Oluşturulmuş Yaşam Alanlarıdır. Akaytaş Temizlik  Ve Peyzaj Olarak, İnsanların Doğal Ve Temel İhtiyaçlarını Karşılayan, Aile Yapısına Ve İsteklerine Uygun, Kullanım Alışkanlıkları Doğrultusunda Bahçelerinizi Yeniden Ele Alıyor Ve Yeni Bir Estetik Tasarımla Buluşturuyoruz.

Peyzaj - Doğa İle Uyumluluk

Doğa İle Uyumlu Uygulamalar

Bu yeni düzenlemelerimizde estetik görünümün yanı sıra doğanın korunması ve ekolojik dengenin bozulmaması en dikkat ettiğimiz unsurların başında yer almaktadır. Biliyoruz ki doğanın yapısına uygun olmayan her uygulama sürdürülebilir olamayacak ve ekosistemin yapısına zarar vererek yapılan çalışmalar başarısızlık ile sonuçlanacaktır.

Çevre ve Bahçe Düzenleme

Bahçe düzenlemesi profesyonellik ve mesleki birikim gerektiren önemli bir alandır. Bahçe düzenleme çalışmalarında bitki seçimlerinin önemi kadar bölgenin ortam koşulları da göz önünde bulundurulmalıdır. Gelişi güzel bitki seçimi ve yanlış uygulamalar maddi ve manevi kayıplara yol açarak hayallerinizin ertelenmesine sebep olacaktır.

Bahçe düzenleme de birçok faklı materyaller kullanılmaktadır. Bitkilerin yanı sıra dekoratif taşlar, doğal taşlar, ahşap yapılar, çam kabukları, süs havuzları, dekoratif saksılar bunlardan sadece bir kaçını oluşturmaktadır. Bu kadar geniş ürün çeşidinin bulunduğu bir alanda doğru malzemeyi doğru yerde kullanmak bilgi ve profesyonellik gerektirmektedir.

Bahçe Düzenleme Uygulamaları Nasıl Gerçekleştirilir?

Çevre ve bahçe düzenleme projelerinde uygulamaya başlamadan önce yapılacak olan uygulamanın kısa, orta ve uzun dönemde hangi noktada olacağı değerlendirilmelidir. Bitki seçimleri, seçilen bitki çeşitlerinin büyüme hızları, bitki karakterleri, tepe taç mesafeleri, bitkinin yatay – dikey büyüme özelliği, bitkinin dikim yönü, dikilecek toprak özellikleri, hâkim rüzgâr yönü ve hızı, alanın güneşlenme süresi vb. Birçok faktör çevre ve bahçe düzenlemesine etki edecektir.

Tüm bu hususlar göz önünde bulundurularak sizin istekleriniz ve bizim tecrübelerimiz doğrultusunda alanlarınızı sizlere daha huzurlu, daha eğlenceli, daha kullanışlı, aile bireyleriniz ve çocuklarınız için daha samimi bir ortam yaratmak için yeniden düzenliyoruz.

Peyzaj - Bahçe Bakımı
Peyzaj - Bahçe Bakımı
Peyzaj - Çim Uygulama
Peyzaj - Çim Uygulama

Çim Uygulama

Rulo halindeki hazır çim, bahçenize çok kolay bir şekilde, evinizdeki halı gibi serilebilir. Hazır rulo çim tamamen toprakta yetişen, yoğun, güçlü kökleriyle yaşayan, canlı ve yemyeşil doğal bir halıdır. Kısa bir zamanda uygulanabilir, sağlıklı, düzenli, estetik görünüme sahip yaşam alanları oluşturabileceğimiz her mevsim uygulanabilir ve kullanıma hazır bir üründür.

Akaytaş temizlik ve peyzaj olarak projelerimizde kullandığımız çimler sağlıklı kök yapısına sahip gerekli bakımları yapılmış, uygun ortamlarda yetiştirilmiş, doğal halı görünümlü çimlerdir.

Kullandığımız kaliteli çimler muhteşem görüntüsü ile ilk günden itibaren bahçenizi yemyeşil yapacak, tozlu ve karışık bir ortamı birkaç saat içerisinde yumuşak ve yabani otlardan arındırılmış bir alana dönüştürecektir.

Çevrenin görüntüsünü değiştirerek bulunduğu ortama estetik, doğallık ve işlevsellik katacaktır. Düzenli bakımı yapılan çimler yeşil ve canlı görüntüsünden bir şey kaybetmeyecektir.


Hazır çim serildikten 10-15 gün sonra rahatlıkla üzerine basabilir, ihtiyaç uyduğunuz faaliyetleri yapabilirsiniz

Bahçenizde Keşif Yapıyoruz.

  • Toprak analizi
  • Çim ihtiyacı tespit edilir.
  • İhtiyaca göre toprak ve gübre takviyesi yapılır, rulo çim uygulanır.
  • Sadece bir kaç saat içinde bahçenize, parkınıza veya sahanıza serilebilen, anında yeşil görüntü, sağlıklı, hijyenik ve güvenli hareket alanları oluşturulabilir.
  • 2 - 4 hafta içerisinde üstünde gezinme ve spor yapma imkânı.
  • Yılın 12 ayında uygulama özelliği.
  • Düşük bakım maliyetleri.
  • 2 haftada köklenme ve kaynama özelliği.
  • Yabancı otlardan ve hastalıklardan korunması.
  • Hazır rulo çim'de günde en az 3-4 saat güneşlenme olan alanlarda sağlıklı bir gelişim gözlenir. 

En kaliteli rulo çim metrekare fiyatı ile alanlarınızı yeşillendiriyoruz. 

Sulama Sistemi

Bitkilerin sağlıklı ve düzenli olarak sulanması için boruların, vanaların, elektriksel bağlantıların ve sprinklerin komple bir birleşiminden oluşmaktadır. Sulama miktarlarında %30’a kadar bir su tasarrufu sağlanmakta ve düzenli sulama sayesinde bitkilerin mantari ve diğer hastalıklara yakalanmasının büyük bir ölçüde önüne geçilmektedir. Otomatik sulama sistemi insan gücü ve zaman tasarrufu sağlayarak kendini kısa bir sürede tamamlamaktadır. Sistemin alanda homojen olarak çalışması için profesyonel uygulama büyük önem taşımaktadır.

Zaman ayarlı sulama sistemi siz  yokken bile bahçenizi düzenli ve güvenli olarak sulamanızı sağlar.

Akaytaş temizlik ve peyzaj firması olarak sulanacak alana, bitkilere, mevcut debi ve basınç miktarına  göre profesyonel  proje ve uygulamalarla  yeşil alanlarınıza uygun, beklediğiniz performansı  görebileceğiniz ürünler ile hizmetinizdeyiz..

Su’dan Gelen Hayat:

Her canlı, yaşamının sürdürülebilirliği için suya ihtiyaç duyar.  Bu detay bizim ve çalışmalarımızın temelini oluşturmaktadır. Tahammül edemediğimiz şey ise doğal kaynakların kötü kullanımıdır.

Bu nedenle, su analizlerinden zemin etüdlerine kadar pek çok kriteri göz önünde bulundurarak sektörün en kaliteli ve en yeni ürünleriyle hazırladığımız sulama projeleriyle bahçenizin her bir santimini yaşamımızın en değerli kaynağı suyla buluşturuyoruz.

Peyzaj - Sulama Sistemi
Peyzaj - Sulama Sistemi

Referanslarımız

HYUNDAI ASSAN
HYUNDAI MOBIS
HYUNDAI GLOVIS
HYUNDAI STEEL
AK OSB