KOGIAD İş Dünyasına Yeni Soluk Getirecek

Başkanlığını AKAYTAŞ şirketler grubu Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Burgul’un üstlendiği Kenan Seyrek, Ayhan Aslanboğa, Erhan Başaran, Adnan Metin, İsmail Parlak, Necat Aydoğan, Orçun Demir ve Mustafa Şahin’in yönetim kurulunu oluşturduğu KOGİAD, kentimizdeki iş insanlarını bir araya getirmek üzere yola çıktı. Kentimizde faaliyet gösteren iş insanları tarafından 2018 yılında kurulan Kocaeli Girişimci İş Adamları Derneği (KOGİAD), tanıtım toplantısı düzenledi. Yuvam Akarca’da bulunan Kasır Kafe’de düzenlenen toplantıya KOGİAD Başkanı Aydın Burgul’un yanı sıra yönetim kurulu ve dernek üyeleri katılım gösterdi.

‘ÜZÜNTÜSÜNÜ YAŞIYORUZ’

Dernekle ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Aydın Burgul, “Sözlerime başlamadan önce sivil topluma derin bir yara açan, kentin dinamiğini sarsan Lastik İş Sendikası Genel Başkanının ölümü ile sonuçlanan olayın üzüntüsünü kentçe yaşıyoruz. Bir sivil toplum örgütünün ne olduğunu ve nasıl bulunduğu ortamda güç olduğunu yaşayarak gösteren Abdullah Karacan’a Allah'tan rahmet, yakınlarına ve Lastik İş ile birlikte tüm kentimize başsağlığı diliyorum” ifadelerini kullandı.

‘DAHA VERİMLİ BİR ORTAM’

“Şehrimizde birçok iş adamı derneğinin olduğu bir zaman da neden bir yenisi daha ve niye KOGİAD?” diyen Burgul, “Türkiye’de dernek sayısı 114 bin 438, dernek üyesi olan nüfus ise toplam nüfusun yüzde 13, Almanya’da 2 milyon 100 bin dernek mevcuttur. Bu rakam Kocaeli’de ise 3 bin 380’dir.  Dünya’da gelişmişliğin ölçüsü; sivil örgütlerin toplumun içinde ne ölçüde var olduğu ve idare tarafından ne ölçüde kabul gördüğü ile doğru orantılıdır. İnsani yaklaşımların ve insana yakışır tavır, sivil hassasiyetlerin güçlü olduğu yönetimlerde daha belirgin, toplum daha huzurlu ve daha verimli bir ortamda yaşam sürmektedir” şeklinde konuştu.

‘KENTİN YÜZÜ OLAN BİR DERNEK’

Konuşmalarının devamında Burgul, “Toplum ihtiyaçlarına göre şekillenen yönetim, toplumun dinamik ve değerlerine öncelik tanıyan ve onu paydaş kılandır. Şehrimizde ve ülkemizde yaşam seviyesini yükseltmek, daha mutlu ve kent ile bütünleşmiş bireylerin oluşumuna katkı sunmak için kağıt üstünde değil yaşamın içinde, topluma dokunan dernekleri çoğaltarak mümkündür. Bu anlamda şehre katkı sunmak adına, idarenin yükünü paylaşmak adına, kentin önündeki açmazlara cevap olmak adına yeni bir dernek diyoruz. Diğer kurulmuşlara nazaran değil onlarla omuz omuza vererek kente dönük ve kentin yüzü olan bir dernek diyoruz” diye belirtti.

‘İNANMIŞLARIN OLUŞUMU’

Sözlerinin devamında Burgul, “Neden KOGİAD, sahiplendiklerinizi isimlendirirsiniz ve bu isim en az sahiplendiğiniz kadar sizin için değerlidir ve değer görür. Çok düşündük, en az derneği kurmayı düşündüğümüz kadar bu isim üzerine. KOGİAD bir anlayıştır. Yeniliğe güçlü adımlar atan, teknoloji ile barışık, dışa dönük ve girişimden korkmayan bir yapıdır. KOGİAD tüm paydaşları ile barışı önceleyen ve ortak aklı ilke edinen sağduyudur. KOGİAD, kentten kazandığını kent ile paylaşarak büyümeyi hedefleyen, fikri hür, vicdani hür insanların, ülkeye katma değer katmak için bir araya geldikleri idealleri olanlar inanmışların oluşumudur” diye konuştu.

‘ÖNCÜ VE GİRİŞİMCİ NİTELİKLER’

Son olarak Burgul, “Ülkemizin ekonomik ve sosyal kalkınmasına katkı sunmayı, bölgesel ve sektörel potansiyellerin en iyi şekilde değerlendirilmesi için faaliyetlerde bulunmayı önceleyen bir dernektir. Sanayici ve işadamlarının sorunlarına sahip çıkarak toplumdaki öncü ve girişimci niteliklerini geliştirmek, Sosyal, Kültürel, Turizm ve Ekonomik alanlarında her türlü projeler hazırlamak, etkinlik ve çalışmalar yapmak amacı ile kurulmuştur” diyerek sözlerini sonlandırdı.

©2020 AKAYTAŞ TEMİZLİK HİZMETLERİ. Tüm Hakları Saklıdır. Designed By B&Z Soft

Bul

Ryquell Armstead Authentic Jersey